• ZDOBĄDŹ DOBRY ZAWÓD ZDOBĄDŹ DOBRĄ PRACĘ !

Proponujemy Wam podjęcie dalszej nauki w pięcioletnim technikum w następujących zawodach:

- Technik informatyk;
      - Technik spedytor;
      - Technik pojazdów samochodowych;
      - Technik logistyk;

Ucząc się w zawodzie:

Technik informatyk - uczeń zdobywa dwie kwalifikacje:

1. INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych,
      2.
      INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych,

Technik spedytor - uczeń zdobywa jedną kwalifikacje:
      SPL.05. Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów

Technik pojazdów samochodowych - uczeń zdobywa dwie kwalifikacje:
      MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych,
      MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych
      ,

Technik logistyk - uczeń zdobywa dwie kwalifikacje:
      SPL.01. Obsługa magazynów,
      SPL.04. Organizacja transportu
      ,

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik informatyk będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
      - montażu oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych,
      - projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych,
      - administrowania lokalnymi sieciami komputerowymi,
      - projektowania baz danych,
      - administrowania bazami danych,
      - tworzenia stron internetowych www i aplikacji internetowych,
      - administrowania stronami i aplikacjami internetowymi.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik spedytor będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
      - organizacji transportu towarów eksportowanych i importowanych oraz przewożonych na terenie kraju,
      - opracowania instrukcji wysyłkowych i materiałów informacyjnych dla klientów,
      - organizacji załadunku i wyładunku towarów,
      - obsługi klientów i kontrahentów w języku polskim, niemieckim i angielskim.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik pojazdów samochodowych będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
      - obsługi, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych,
      - diagnozowania i naprawy podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych,
      - diagnozowania i naprawy układów elektrycznych i elektronicznych w pojazdach samochodowych,
      - organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem samochodowym.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik logistyk powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
      - planowania i organizowania prac związanych z procesem logistycznym w łańcuchach dostaw,
      - zarządzania zapasami,
      - organizowania prac związanych z gospodarką magazynową,
      - zarządzania gospodarką odpadami,
      - planowania i organizowania prac związanych z procesem logistycznym w jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

Technicy logistycy zatrudniani są w przedsiębiorstwach logistycznych, handlowych, spedycyjnych itp. Najczęściej pracują jako koordynatorzy zaopatrzenia i zbytu, spedytorzy, przedstawiciele handlowi, magazynierzy. Mogą pracować także jako specjaliści do spraw sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów, handlu elektronicznego, obsługi klientów czy zarządzania centrum dystrybucyjnym, a także jako administratorzy taboru i organizatorzy transportu.

Szkoła branżowa 1 stopnia

Wszystkim, którzy jeszcze się nie zdecydowali na wybór żadnej z wymienionych szkół proponujemy naukę w szkole branżowej 1 stopnia (zasadniczej szkole zawodowej), która wyposaży was w konkretny zawód. Nauka w tej szkole trwa 3 lata.

Nasza szkoła proponuje podjęcie nauki w następujących zawodach:

- mechanik pojazdów samochodowych;
      - murarz – tynkarz;
      - monter izolacji budowlanych;
      - monter konstrukcji budowlanych;
      - fryzjer;
      - piekarz;
      - cukiernik;
      - tapicer;
      - stolarz;
      - elektryk;
      - monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych;
      - introligator;
      - zegarmistrz;
      - złotnik – jubiler;
      - krawiec;